خانه ناخدا امینی که از بیست سال پیش به این سو خود و همه اعضای خانواده اش شغل و محل اصلی درامدشان میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی است یکی از موفق ترین نمونه های اقامت گاه های محلی و بوم گردی ایران به حساب می آید که نام و آدرس خانه اش در معروفترین کتاب های گردشگری دنیا یعنی کتابهای لونلی پلنت – lonely planet - درج شده است.


به همین دلیل هر روز گردشگران خارجی زیادی رهسپار جزیره قشم می شوند تا هم این جزیره زیبا را ببینند و هم چند شبی را در این خانه بومی میهمان ناخدا باشند و از دستپخت معروف و خوشمزه همسر و دختران ناخدا لذت ببرند.
غذاهای سرو شده در خانه ناخدا امینی همه غذاهای بومی و محلی است، غذاهایی که مواد اولیه اغلب آنها از دریا به دست می آید، انواع ماهی ها و میگوها و صدف ها که به شیوه هایی ماهرانه توسط سرآشپز خانه که همسر ناخدا است پخته می شوند و با آن از میهمانان پذیرایی می شود.

خود ناخدا هم اگر چه بزرگ خانه است و همه پسران و دخترانش هم در خانه هستند، به صورت تمام وقت در کار پذیرایی از میهمانان است، از آوردن چای و غذا گرفته تا انداختن و پهن کردن سفره و بقیه مخلفات.

پسران او هم در این کسب و کار وظیفه دارند مسافران را در صورت تمایل به گشت در جزیره ببرند و قسمتهای مختلف و دیدنی قشم را به آنها نشان بدهند. علاوه بر این کار ترانسفر فرودگاهی آنها را انجام بدهند، مسافرانی که به قصد اینجا می آیند را از فرودگاه سوار می کنند و به خانه می رسانند و در انتهای سفر هم برای بازگشت به فرودگاه می برند.

ناخدا امینی می گوید از بیست سال پیش به این سو در این کار است و نامش جهانی شده است. به همین دلیل همیشه گردشگرانی از همه نقاط دنیا دارد. یکی دو روز اقامت در خانه اش این حرف را تایید می کند، چرا که در همان مدت می توان گردشگرانی از هر ملیت و قومی را می توان دید که میهمان خانه ناخدا امینی هستند.

اقامتگاه ناخدا امینی در روستای طبل جزیره قشم یکی از 26 اقامتگاه محلی و بومی است که در این جزیره وجود دارد. ظرفیت پذیرایی روزانه این اقامت گاه برای اسکان شبانه تا 100 نفر و برای پذیرایی غذا تا 200 نفر استچندين دفترچه سررسيد در اتاقش دارد كه همه پر از خاطرات و يادداشتهاي مسافران است
ناخدا امینی با خنده می گوید هیچ استثنایی وجود ندارد هر کس به خانه من می آید باید به رسم یادگار در این دفترها متنی بنویسد و نظر خودش را بگوید. با ورق زدن دفترها به جهانی از زبان ها قدم می گذارید، خط چینی، انگلیسی، فرانسوی، لاتین، لهستانی، فارسی، ترکی، آلمانی، عربی و هر زبان دیگری که فکرش را کنید در این دفترها دیده می شود.

این دفترها نشان می دهد خانه ناخدا امینی در طول این سالها میهمانهایی از بیشتر کشورهای دنیا داشته است و هر کدام با خط و زبان خودش تجربه اش در این سفر را نوشته است. بیشتر این نظرات و خاطره ها خواندنی و جالب هستند، میهمانان اکثرا از نحوه برخورد ناخدا امینی و خانواده اش و غذاهای خوشمزه ای که به آنها داده تعریف کرده اند


امکانات اقامتگاه
امکان ارائه غذاهای جنوبی و دریایی
حمام، سرویس و ایرانی، سرویس زمینخواب
موقعیت مکانی اقامتگاه محلی ناخدا
مرکز شهر (قشم) 27.3 کیلومتر اتوبوسرانی (هرمزگان) 119 کیلومتر
راه آهن (بندرعباس) 115 کیلومتر فرودگاه (قشم) 27.1 کیلومتر
فاصله اقامتگاه محلی ناخدا تا جاذبههای گردشگری قشم
نام جاذبه فاصله زمان توضیحات
غار خوربس 67.6 کیلومتر 52 دقیقه با خودرو
شهر بادگیرها 31 کیلومتر 30 دقیقه با خودرو
قلعه نادری 31 کیلومتر 24 دقیقه با خودرو
تنگ چاهکو 23 کیلومتر 20 دقیقه با خودرو
ساحل نقرهای هنگام 30 کیلومتر 29 دقیقه با خودرو
دره ستارگان 55.4 کیلومتر 53 دقیقه با خودرو
آدرس: قشم، روستای طبل

قیمت اتاقها برای 1 شب ( آخرین ویرایش: 21 آبان 1394 )
برای یک نفر توضیحات
000 80 تومان بههمراه سه وعده غذایی